Każdy może być naszym wolontariuszem – Fundacja oferuje taką możliwość nie tylko tym, którzy mieszkają na stałe w Warszawie, ale również grupom, które przyjeżdżają z zagranicy, czyniąc ich pobyt w Polsce bardziej wartościowym i satysfakcjonującym. Niedawno, czwórka młodych ludzi ze Szwedzkiego Szkoły Biblijnej dołączyła do nas w ramach służby „Życiowa Zmiana” i razem z nami odwiedzili męskie i kobiece zaklady karne.

Poniżej, znajdują się ich świadectwa:

„Możliwość odwiedzenia więzienia była dla mnie nowym i ekscytującym przeżyciem, ponieważ nigdy wcześniej nie byłam w takim miejscu. Gdy zobaczyłam tych niesamowitych ludzi tak bardzo łaknących Boga i szczerze chcących go poznać poczułam, że coś zmienia się w moim sercu. Niezłomność misjonarzy, którzy wykonują tą pracę od lat i możliwość zobaczenia, jak owocna jest ich praca, zachwyciła mnie i zainspirowała do dalszego działania. Dzięki tej wizycie, zrozumiałam jak prawdziwe jest życie z Bogiem i podążanie jego ścieżkami. Bez względu na to w jakim momencie życia jesteśmy, Jego obecność zawsze bierze górę.” (Karin)

„Na początku nie wiedziałem, czego się spodziewać po spotkaniach w więzieniach i okazało się, że to było zupełnie coś innego niż mogłem sobie wyobrazić. Gdy patrzę na to z perspektywy czasu, widzę jasno jak Bóg połączył nas z tymi wspaniałymi ludźmi i jakim przywilejem było spotkanie z nimi! Każdy z nas osobiście, ale również jako grupa, czujemy, że więcej otrzymaliśmy od tych, których spotkaliśmy w więzieniu, niż im daliśmy. Wiem, że któregoś dnia tu wrócę, żeby kontynuować pracę, którą Bóg przygotował zarówno dla mnie, jak i dla ludzi w Polsce, którzy zajęli w moim sercu specjalne miejsce!” (Josef)